VIDEO

Mladi Brođančani vrlo dobri na 3. regionalnom stolnoteniskom turniru u Osijeku

Korisnička ocjena: 0 / 5

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

BROĐANCI Brođanački stolnotenisači su ovog vikenda nadopunili svoje vitrine novim peharima i medaljama zarađenim u osječkoj dvorani Gradski vrt na 3. turniru regije Istočna Slavonija.

U Osijeku je pod vodstvom trenera Drage Tolića nastupilo osmero najmlađih igrača Omladinca.
Igralo se u konkurenciji klinaca i klinceza, najmlađih kadeta i kadetkinja te apsolutnoj konkurenciji do uzrasta kadeta i kadetkinja uz nastup šezdesetero djece.
Na slavljeničko postolje popeli su se Danijela Kučinac Vitez, osvojivši drugo mjesto u konkurenciji najmlađih kadetkinja te također drugo mjesto u apsolutnoj kategoriji i
Marino Tomešić Tot, koji je osvojio  treće mjesto u vrlo jakoj konkurenciji najmlađih kadeta.
Bolja od Danijele je bila samo Hana Čmelak , najperspektivnija igračica Donjeg Miholjca, koju je Danijela svladala na 1. regionalnom turniru osvojivši prvo mjesto.
Danijela i Marino su u samom vrhu rang lista svojih kategorija u Regiji. U samo godinu dana treniranja, osvajali su odličja na mnogobrojnim turnirima širom regije, prate ih i starije kolege Ivan, Bruno, Sandro, Danijel, Patrik, Dino, Andrej, Dora, Patricija, Lea i ostali te tako potvrđuju kvalitetan rad trenera u Školi stolnog tenisa u Brođancima.
STK Omladinac je na žalost jedini klub sa područja Valpovštine koji nastavlja tradiciju stolnog tenisa u ovom kraju. Suparnici djeci iz Brođanaca su vršnjaci iz Donjeg Miholjca, Vukovara, Vinkovaca, Nuštra, Privlake i Osijeka, a nekada je bilo teže osvojiti turnir u Valpovu u „Dvorcu“ nego sve ostale u Slavonsko-baranjskoj regiji.
Seniorska ekipa Omladinca je u 5.kolu 2.Hrvatske stolnoteniske lige pobijedila STK Našice sa visokih 4:0 i na tablici zauzima visoko 2. mjesto sa samo jednim porazom od prvaka STK Olimpije iz Osijeka.
Ekipa STK Omladinac 2 u subotu je odigrala lokalni derbi u sklopu 1. županijske lige sa ekipom STK Bizovac. Nakon početnog vodstva gostiju iz Bizovca, Omladinac je pokušao preokrenuti rezultat, ali su gosti ipak slavili tijesnim rezultatom 5:4.
Do kraja godine brođančani će odigrati još dva kola u 1. Županijskoj ligi, jedno kolo 2.Hrvatske lige te nastupiti na nekoliko Božićnih  i Novogodišnjih turnira u svim starosnim kategorijama i time završiti vrlo uspješnu 2017. godinu.