BOCANJEVCI Mještani Bocanjevaca i susjedne Gorice jučer su se sportskim nadmetanjem podsjetili na prerano izgubljenog prijatelja – suigrača, Dorijana Vuksanića.
U organizaciji NK Hrvatski sokol Bocanjevci organiziran je prvi memorijal posvećen mladiću koji je nesretnim slučajem izgubio život prije navršene 20. godine.
Koliko je bio omiljen u Klubu svjedoči i njegov mural na zidu svlačionica njegovog mjesnog kluba kojeg je naslikao akademski slikar Andrija Ivanišić.
Sudionici 1. Memorijala Dorijana Vukasnića, rodbina i prijatelji iz dva susjedna sela, prvo su na mjesnom groblju u Bocanjevcima položili vijence i cvijeće, potom prije početka turnira i minutom šutnje odali počast prerano izgubljenom prijatelju. Turnir je započeo počasnim udarcem kojeg je izvela njegova majka, Adrijana Vuksanić.

Memorijalni je turnir okupio Dorijanove rođake i prijatelje koji u se svrstali u osam ekipa tako da su u prvoj skupini igrali Pajdaši, 100 %, Vatrogasci i Gorica, a u drugoj Toplo pivo, Komšije, Cener i Lijenčine.
Nakon zanimljivih i napetih utakmica koje su protekle u prijateljskom, sportskom nadmetanju, prvo je mjesto osvojila ekipa 100%, 2. mjesto pripalo je Toplom pivu, a treće je mjesto osvojio Cener.
Titulu najboljeg igrača ponio je Zoran Ratković, najboljeg golmana Dean Markanović, a najboljeg strijelca Marko Musić.
-Zahvaljujem svim sudionicima turnira, osobito obitelji koji su s nama podijelili uspomene na našeg Dorijana, rekao je predsjednik NK Hrvatski sokol Nikola Rašeta i najavio kako će ovaj memorijalni turnir prerasti u lijepu sportsku tradiciju.
Ostavi komentar